10 najuspješnijih ruskih olimpijaca

15 dana prije početka Igara u Sočiju, ruski olimpijski odbor odobrio sastav reprezentacije: 223 sportaša dobila bon. Nakon neuspjeha na Igrama u Vancouveru, sportaši vrijedan ambiciozan cilj - borba za dobivanje u prva tri u neslužbenom ekipnom natjecanju u kući Olimpijskim igrama.

Forbes izabrao 11 od najuspješnijih i priznatih ruskih olimpijaca, iz kojeg navijači ne bi trebali očekivati ​​zlatne medalje.

Victor Ru

Dob: 28 godina

Najviše pod nazivom sportaš u povijesti svjetske kratke staze je prilično neobično za ruski ime - Ahn Hyun-Soo. Do prosinca 2011. godine kratko trekist zastupljene Južnu Koreju, ali onda je dobio rusku putovnicu, a ne samo Victor, ali i Rusije samo tri puta prvak Zimskim olimpijskim igrama, nastavlja svoju karijeru.

Odluka da igra za Rusiju Ahn Hyun-Soo je nakon što nije uspio kvalificirati za reprezentaciju Južne Koreje na Olimpijskim igrama u Vancouveru. To je bio rezultat ozbiljne ozljede i prolazi operacije, nakon što je konkurencija u bivši svjetski rekorder u kući od 1000, 1500 i 3000 metara nije mogao odoljeti. Sportaš, koji je pet puta apsolutni svjetski prvak, dva puta pobjednik Svjetskog kupa, već je dva puta osvojio ruski prvenstvo i kvalificirati za dom Olimpijadi u Sočiju.

Zajceva

Dob: 35 godina

Glavni očekivanja u biatlonu treneri daju na ženskom relej, koji će djelovati kao Olga Zajceva. Vođa ruskih biathletes dva puta postao olimpijski prvak u releju - Torino 2006 i Vancouver 2010. Također, na njezin račun je srebro osvojio je Masovni start na neuspjeh kanadske reprezentacije za Olimpijske igre. Unatoč neuspjehu ruskog biatlonu u posljednjih nekoliko godina, Zajcev može uspjeti u Sočiju. To uključuje mnogo godina u elitnom svijetu biatlona i dalje, bez napora, izravnao sa svim partnerima u timu - kako na streljani i na stazi.

Plushenko

Dob: 31 godina

Torino olimpijski prvak Evgenij Plushenko se vratio u sportu za igre u Sočiju, gdje on kaže da zlatne medalje. Prije godinu dana, deset puta prvak Rusije pretrpio tešku ozljedu kralježničke moždine, složenu operaciju, tijekom koje je bio u leđa umetnuti titan ploča. Dakle, iz jednog programa u Sočiju sportaš odbio u korist ekipnom prvenstvu.

Na Olimpijskim igrama u Rusiji je samo jedno mjesto u umjetničkom klizanju, Plushenko će biti ovdje umjesto izvođenja 18-godišnjeg Maxim Kovtun, koji je osvojio sa svojim legendarnim kolegom u ruskom prvenstvu.

Nakon nastupa tim Plushenko mogao dovršiti igre, ali u svakom rezultat toga, oni će se za sportaša poseban - on će ući u povijest kao jedini lik klizačica, govoreći u četiri Olimpijade. Eugene je dva puta osvojio srebro - u Salt Lake City 2002. i Vancouveru 2010. godine, i postao prvak u Torinu 2006. godine. Plushenko - tri puta svjetski prvak, sedam puta europski prvak, prvi klizačica na svijetu koja je uspjela osvojiti četiri puta u finalu World Series Grand Prix.

Nikita Kryukov

Viši policijski poručnik, skijaš Nikita Kryukov najuspješnije djeluje u sprintu klasičnom stilu. Budući da su Vancouver Olimpijada Rusi uspjeli zasjeniti glavnu zvijezda u skijaškom trčanju - Norveški Peter Northug, koje stručnjaci predvidjeti dugoročni hegemonije. Po prvi put Kryukov Northug ga pretekao u Vancouveru, koja je postala gotovo glavna senzacija u skijanju. Za domaće utakmice trenutnom olimpijskog prvaka i dva puta pobjednik svjetskog prvenstva Kryukov pogodan glavni favorit.

Alexander Zubkov

Dob: 39 godina

Do Olimpijskih igara u Sočiju bobsledder Alexander Zubkov dobrovoljno napustio mjesto ministra za fizičku kulturu, sport i politike za mlade u Irkutsk regiji. „Želim Rusija” - kako je opisao svoj neočekivani povratak u sportu.

Zubkov - legenda ruskog saonice za utrku. Uspio je stvoriti tim koji je uspio uzeti srebrne i brončane medalje na Olimpijskim igrama. U 2011. godini, pod nadzorom posade Zubkov po prvi put u povijesti Rusije uspio osvojiti svjetsko zlato. Na računu bobsledder - sedam pobjeda u Svjetskom kupu. Na posljednjem Svjetskom prvenstvu ruski kvartet osvojio srebro, izgubivši od Nijemaca, ali ispred aktualnih olimpijskih prvaka iz Sjedinjenih Država.

Ivan Skobrev

Dob: 30 godina

U posljednjih igara u Vancouveru rodnoj Khabarovsk Ivan Skobrev osvojio srebro i broncu - tako po prvi puta od 1986. godine, domaća klizačica popeo na olimpijskom postolju. Disciplina u kojoj tim SSSR-a tradicionalno je daleko najviše medalja su već počeli zvati „nije naš.” Ali onda je došao Skobrev, a Rusi na ledu počeo bojati ponovno. Na završnoj svečanosti 2010 igre športaša nosi zastavu Rusije.

Albert Demchenko

Dob: 42 godina

Za Lugera Albert Demchenko Soči Olimpijada će biti sedmi u karijeri. Sudbina perma sportaš nije bilo lako. Sredinom 90-ih godina zbog problema s financiranjem Luge je bio prisiljen prodati meso na tržištu da prehrane svoje obitelji. Međutim, Demchenko zatim se vratio u sportu, gdje mu je suđeno da ponovno suđenje. Ukupno 0 03 sekunde dijelile viceprvaka u Torinu 2006. godine na medalje na Olimpijskim igrama u Vancouveru. U Sočiju Demchenko će pokušati osvetiti Nijemcima Felix loja i Armin Zöggeler koji je više puta tukli prošle sezone. Na saonice za utrku stazi „sanjke” u Krasnaya Polyana, tri puta europski prvak i pored jednog pobjednika Svjetskog kupa planira da u štafeti.

Tatjana Volosozhar Maxim Trankov

Godine 27/30 godina

Na Olimpijskim igrama u Vancouveru, Rusija po prvi put u povijesti senzacionalno ostao bez zlatne medalje u umjetničkom klizanju. No, uoči Sočiju 2014. godine na Europskom prvenstvu u Budimpešti u parovima u klizanju cijeli podij okupirale Rusa. Glavna zvijezda nacionalnih školskih klizači postao duo Tatjana Volosozhar i Maxim Trankova u posljednje četiri godine, koji je pouzdano skinula Olympus Nijemci Aliona Savchenko i Robin Szolkowy.

Uz treće pobjede karijere na Europskom prvenstvu Volosozhar i Trankov približio kući OI u rangu sadašnjih svjetskih prvaka, čime Rusija je prošle godine prvi 2005 Zlatno prvenstvo u par klizanje.

Ilya Koval'chuk

Glavni medalja na Olimpijskim igrama u Sočiju će se igrati na ledu. Jedan od glavnih kandidata za zlato - ruski nacionalni hokej tim. U svojoj strukturi pojavljuju kao četiri svjetske klase superstar - Aleksandr Ovečkin, Evgeni Malkin Pavel Datsyuk i Ilja Kovaljčuk, koji je uoči Olimpijskih igara vratio u Rusiju nakon 11 godina u NHL.

Kovalchuk, za razliku od svojih partnera u reprezentaciji, on je dva puta osvojio svjetsko zlato. U 2008. godini, Quebec tim je osvojio Kanada zahvaljujući svojoj pak u završnoj produžetku. Godinu dana kasnije u Bernu, u Švicarskoj, ruski reprezentativac sa svojim sudjelovanjem opet poražen Kanađani u finalu. Prije ovog Svjetskog prvenstva hokejašima nije osvojio već 15 godina. Na OI u hokeju na ledu nikada nije osvojio - posljednji zlatnu medalju 1992. godine u Albertville, nekoliko tjedana nakon raspada Sovjetskog Saveza dobio je tzv Unified tim.

Catherine Tudegesheva

Dob: 26 godina

Ekaterina Tudegesheva brzo provalio u prethodno stran ruskom sportskom svijetu snowboardinga. U samo nekoliko unaprijed olimpijske sezone ruski je uspio postati vlasnik Velikog i Malog kristalnog globusa, ispred zauzevši prvo mjesto u završnoj ukupnom poretku Svjetskog kupa. Tudegesheva dodao naslova i pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Stounheme u 2013.